| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF80R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 80.6 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF80R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF80R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 80.6 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF80R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF80R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF80R6V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF80R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF80R6V.
| UPJ2F3R3MPD1TD | 3.3µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2F3R3MPD1TD.pdf | |
| UFW2A0R1MDD1TA | 0.1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW2A0R1MDD1TA.pdf | |
| UKL1J6R8KDD1TD | 6.8µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1J6R8KDD1TD.pdf | |
| USF1E330MDD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1E330MDD.pdf | |
| UTT1E331MPD1TA | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1E331MPD1TA.pdf | |
| B41866E8687M000 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 77 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | B41866E8687M000.pdf | |
| ELXS3B1VSN561MR35S | 560µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS3B1VSN561MR35S.pdf | |
| ESMH181VNN272MA63T | 2700µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 92 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH181VNN272MA63T.pdf | |
| 381LX681M350A052 | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX681M350A052.pdf | |
| EKMM421VSN681MA60T | 680µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM421VSN681MA60T.pdf | |
| EKMT451VSN561MA50S | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMT451VSN561MA50S.pdf | |
| UPW1H820MPH | 82µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1H820MPH.pdf | |
| MZA35VC101MF80TP | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | MZA35VC101MF80TP.pdf | |
| GJM1555C1H1R5BB01D | 1.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H1R5BB01D.pdf | |
| RCER72A104K1A2H03B | 0.10µF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | RCER72A104K1A2H03B.pdf |