| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF7873V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 787K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF7873V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF7873V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 787k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF7873V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF7873V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF7873V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF7873V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF7873V.
| EEE-FK1A330UR | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1A330UR.pdf | |
| UHE1H102MHD | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1H102MHD.pdf | |
| LGL2W391MELA50 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGL2W391MELA50.pdf | |
| EGXL350ELL331MJ20S | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXL350ELL331MJ20S.pdf | |
| 450MXH220MEFCSN30X30 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 450MXH220MEFCSN30X30.pdf | |
| B43511A5477M | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 320 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A5477M.pdf | |
| USR1E330MDD1TP | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1E330MDD1TP.pdf | |
| UKT1H220MDD1TA | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1H220MDD1TA.pdf | |
| 10YXG680MEFC8X16 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10YXG680MEFC8X16.pdf | |
| UVY2G3R3MPD1TA | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2G3R3MPD1TA.pdf | |
| MAL201336478E3 | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201336478E3.pdf | |
| B41896C6277M | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 468 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C | B41896C6277M.pdf | |
| 400CXW47MEFC10X45 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 400CXW47MEFC10X45.pdf | |
| 420MXC82MEFCSN25X25 | 82µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXC82MEFCSN25X25.pdf | |
| EKMH101VSN332MA40S | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VSN332MA40S.pdf |