| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF7871V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.87K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF7871V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF7871V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.87k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF7871V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF7871V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF7871V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF7871V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF7871V.
| EEV-FK1A472M | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1A472M.pdf | |
| UMA1E101MDD1TP | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1E101MDD1TP.pdf | |
| ECA-1EM220 | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1EM220.pdf | |
| UMA0J100MCD2 | 10µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA0J100MCD2.pdf | |
| UPM1J151MPD1TD | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1J151MPD1TD.pdf | |
| USW1H220MDD1TP | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1H220MDD1TP.pdf | |
| MAL215097012E3 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | MAL215097012E3.pdf | |
| B43540A2477M2 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2477M2.pdf | |
| B43601E2477M | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2477M.pdf | |
| LLS2D681MELB | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2D681MELB.pdf | |
| UHE1H471MHT6 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1H471MHT6.pdf | |
| EEV-TG1K330UP | 33µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.3 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1K330UP.pdf | |
| KMQ450VS331M30X45T2 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.005 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | KMQ450VS331M30X45T2.pdf | |
| UHA1E3R3MHD | 3.3µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UHA1E3R3MHD.pdf | |
| C1608X7R1A155K080AC | 1.5µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X7R1A155K080AC.pdf |