| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF7682V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 76.8K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF7682V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF7682V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 76.8k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF7682V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF7682V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF7682V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF7682V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF7682V.
| EEU-FR1E471LB | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1E471LB.pdf | |
| UVP2A101MHD1TN | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP2A101MHD1TN.pdf | |
| LAR2D152MELB40 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2D152MELB40.pdf | |
| UPM1E221MPD1TA | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1E221MPD1TA.pdf | |
| UHV1A102MPD6TD | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1A102MPD6TD.pdf | |
| B43888F2226M | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 15.1 Ohm @ 120Hz | B43888F2226M.pdf | |
| 511D687M035DK4D | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 511D687M035DK4D.pdf | |
| MAL205679681E3 | 680µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 375 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205679681E3.pdf | |
| B43601E2108M62 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2108M62.pdf | |
| B41560A7100M3 | 100000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8.2 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41560A7100M3.pdf | |
| CGS472T200V4C | 4700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS472T200V4C.pdf | |
| C5750JB2E334K160KA | 0.33µF 250V Ceramic Capacitor JB 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | C5750JB2E334K160KA.pdf | |
| C0603C0G1E080C | 8pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1E080C.pdf | |
| CL21B334KOCNNND | 0.33µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B334KOCNNND.pdf | |
| LMK042B7102KC-W | 1000pF 10V Ceramic Capacitor X7R 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | LMK042B7102KC-W.pdf |