| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF7681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.68K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF7681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF7681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.68k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF7681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF7681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF7681V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF7681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF7681V.
| 50ZL100MEFC8X11.5 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 50ZL100MEFC8X11.5.pdf | |
| EEA-GA1A680B | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1A680B.pdf | |
| 107CKH050M | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.658 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 107CKH050M.pdf | |
| UPW2A180MED | 18µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW2A180MED.pdf | |
| 860020572002 | 6.8µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020572002.pdf | |
| LNY2G332MSEG | 3300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | LNY2G332MSEG.pdf | |
| UPM1K391MHD6TN | 390µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1K391MHD6TN.pdf | |
| LQR2W392MSEJ | 3900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2W392MSEJ.pdf | |
| AVS476M50X16B-F | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS476M50X16B-F.pdf | |
| MAL215236109E3 | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL215236109E3.pdf | |
| UUJ1A472MNQ1MS | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1A472MNQ1MS.pdf | |
| MAL219856569E3 | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.706 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL219856569E3.pdf | |
| B43504F2477M60 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504F2477M60.pdf | |
| B43508A2687M87 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2687M87.pdf | |
| 301272U7R5L042E | 2700µF 7.5V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 85°C | 301272U7R5L042E.pdf |