| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF7323V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 732K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF7323V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF7323V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 732k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF7323V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF7323V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF7323V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF7323V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF7323V.
| UWT1H330MCL1GS | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1H330MCL1GS.pdf | |
| 35ZLJ180M8X11.5 | 180µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | 35ZLJ180M8X11.5.pdf | |
| LLS1E153MELZ | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1E153MELZ.pdf | |
| B41505A5688M | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A5688M.pdf | |
| TVX2A221MCD | 220µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX2A221MCD.pdf | |
| EEU-FC2A100E | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can | EEU-FC2A100E.pdf | |
| UPJ2A120MED1TA | 12µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ2A120MED1TA.pdf | |
| MAL214256471E3 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214256471E3.pdf | |
| MALREKB00PB315F00K | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.24 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00PB315F00K.pdf | |
| 16YXG820MEFCG412.5X16 | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 16YXG820MEFCG412.5X16.pdf | |
| EEU-TA1H330B | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1H330B.pdf | |
| 517D475M200CC6AE3 | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D475M200CC6AE3.pdf | |
| MALREKA05JS315N00K | 150µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.33 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05JS315N00K.pdf | |
| MAL205646682E3 | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 47 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205646682E3.pdf | |
| LKX2W331MESC35 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2W331MESC35.pdf |