| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF7322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 73.2K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF7322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF7322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 73.2k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF7322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF7322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF7322V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF7322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF7322V.
| 16SGV10M4X6.1 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 16SGV10M4X6.1.pdf | |
| UPJ1C122MHD6TN | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1C122MHD6TN.pdf | |
| MAL214699603E3 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 125°C | MAL214699603E3.pdf | |
| 4MS5220MEFCT56.3X5 | 220µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 4MS5220MEFCT56.3X5.pdf | |
| B43858C2336M8 | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C2336M8.pdf | |
| UCL1H221MNL1GS | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1H221MNL1GS.pdf | |
| MAL214660102E3 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214660102E3.pdf | |
| EKXJ221ELL391MM45S | 390µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ221ELL391MM45S.pdf | |
| ESMH401VNN181MR25T | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VNN181MR25T.pdf | |
| 381LQ821M180H042 | 820µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ821M180H042.pdf | |
| B43540A9227M | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9227M.pdf | |
| 678D227M063EK4D | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 170 mOhm @ 20Hz 4000 Hrs @ 105°C | 678D227M063EK4D.pdf | |
| B43501D2108M62 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501D2108M62.pdf | |
| E92F421VND102MA80T | 1000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 86 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F421VND102MA80T.pdf | |
| CGS113U150W4C | 11000µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS113U150W4C.pdf |