| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF7321V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.32K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF7321V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF7321V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.32k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF7321V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF7321V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF7321V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF7321V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF7321V.
| LGR2W560MELZ35 | 56µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2W560MELZ35.pdf | |
| EEA-GA1HR15 | 0.15µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1HR15.pdf | |
| EGPD250ELL302MK25H | 3000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 33 mOhm | EGPD250ELL302MK25H.pdf | |
| LNC2W562MSEG | 5600µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2W562MSEG.pdf | |
| UPJ1H470MED1TD | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1H470MED1TD.pdf | |
| UCZ1V561MNQ1MS | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 60 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C | UCZ1V561MNQ1MS.pdf | |
| EKXJ421ELL470MM20S | 47µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXJ421ELL470MM20S.pdf | |
| B43305C2687M67 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C2687M67.pdf | |
| B43504E187M80 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 750 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E187M80.pdf | |
| 250MXC1000MEFCSN30X45 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 250MXC1000MEFCSN30X45.pdf | |
| ERLA251LIN122KA45M | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA251LIN122KA45M.pdf | |
| MAL212367339E3 | 33µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 7.2 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212367339E3.pdf | |
| KMG400VB101M16X40LL | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | KMG400VB101M16X40LL.pdf | |
| B41043A2568M | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41043A2568M.pdf | |
| B43086A2826M | 82µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | B43086A2826M.pdf |