| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF7153V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 715K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF7153V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF7153V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 715k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF7153V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF7153V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF7153V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF7153V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF7153V.
| EEU-FM1E272 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1E272.pdf | |
| EKMQ451VSN221MR30S | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ451VSN221MR30S.pdf | |
| 381LX821M250A032 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX821M250A032.pdf | |
| UPW1C562MHD6 | 5600µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1C562MHD6.pdf | |
| 250VXH470MEFCSN25X30 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 250VXH470MEFCSN25X30.pdf | |
| UHE1J820MPD6 | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1J820MPD6.pdf | |
| LQR2V103MSEJ | 10000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2V103MSEJ.pdf | |
| UVZ0J153MHD | 15000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ0J153MHD.pdf | |
| UES1A471MHM | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1A471MHM.pdf | |
| MAL215097101E3 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | MAL215097101E3.pdf | |
| URZ1C472MHD | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1C472MHD.pdf | |
| SLPX821M160A4P3 | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX821M160A4P3.pdf | |
| UUG2D101MNQ1ZD | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2D101MNQ1ZD.pdf | |
| B41696A5108Q9 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 115 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 125°C | B41696A5108Q9.pdf | |
| TVX0J682MCD | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX0J682MCD.pdf |