| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF7150V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 715 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF7150V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF7150V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 715 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF7150V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF7150V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF7150V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF7150V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF7150V.
| LGR2D271MELA25 | 270µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2D271MELA25.pdf | |
| 381LX153M016J032 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX153M016J032.pdf | |
| ETXH251VSN821MB30S | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | ETXH251VSN821MB30S.pdf | |
| LNK2W392MSEH | 3900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2W392MSEH.pdf | |
| ECA-2VHG010 | 1µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2VHG010.pdf | |
| 25ML82MEFCTZ8X5 | 82µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 25ML82MEFCTZ8X5.pdf | |
| 25RX30220MT78X11.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 25RX30220MT78X11.5.pdf | |
| USF1C101MDD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1C101MDD.pdf | |
| MAL203133102E3 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 400 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203133102E3.pdf | |
| MAL214030102E3 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214030102E3.pdf | |
| 53D562G035HL6 | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D562G035HL6.pdf | |
| MLP371M350EB0A | 370µF 350V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 420 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MLP371M350EB0A.pdf | |
| UPB1A221MED1TA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1A221MED1TA.pdf | |
| JMK105C6105KV-F | 1µF 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | JMK105C6105KV-F.pdf | |
| C2012JB1C475M060AC | 4.7µF 16V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012JB1C475M060AC.pdf |