| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF69R8V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 69.8 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF69R8V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF69R8V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 69.8 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF69R8V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF69R8V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF69R8V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF69R8V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF69R8V.
| UVR2D470MHD1TO | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2D470MHD1TO.pdf | |
| 860160272008 | 82µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160272008.pdf | |
| UPJ1J121MPD1TD | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1J121MPD1TD.pdf | |
| MAL213825222E3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 170 mOhm @ 100kHz 10000 Hrs @ 105°C | MAL213825222E3.pdf | |
| MAL205825103E3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 40 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205825103E3.pdf | |
| ELXS161VSN222MR45S | 2200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS161VSN222MR45S.pdf | |
| B43504D2687M2 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504D2687M2.pdf | |
| B43305E2128M82 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 110 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2128M82.pdf | |
| MAL205854333E3 | 33000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 30 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205854333E3.pdf | |
| MALIEYH07CC556C02K | 56000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 23 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07CC556C02K.pdf | |
| 36DY222F350CC2A | 2200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY222F350CC2A.pdf | |
| B43564A2129M7 | 12000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564A2129M7.pdf | |
| C1210C104J1RACTU | 0.10µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C104J1RACTU.pdf | |
| C0402CH1C090D020BC | 9pF 16V Ceramic Capacitor CH 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402CH1C090D020BC.pdf | |
| C4532CH2W473K230KA | 0.047µF 450V Ceramic Capacitor CH 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532CH2W473K230KA.pdf |