| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6983V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 698K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6983V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6983V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 698k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6983V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6983V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6983V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6983V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6983V.
| EEE-FT0J222AP | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 60 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FT0J222AP.pdf | |
| EEE-HD1V4R7AR | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-HD1V4R7AR.pdf | |
| UVK2G3R3MPD1TD | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2G3R3MPD1TD.pdf | |
| UPJ1A820MDD1TA | 82µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1A820MDD1TA.pdf | |
| UBT1V221MPD8TD | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT1V221MPD8TD.pdf | |
| EKXJ201ELL121MK30S | 120µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ201ELL121MK30S.pdf | |
| SLP821M180C7P3 | 820µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP821M180C7P3.pdf | |
| B43508A2397M80 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2397M80.pdf | |
| B43504D2827M82 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504D2827M82.pdf | |
| 381EL390M450H012 | 39µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.78 Ohm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL390M450H012.pdf | |
| B41044A8476M | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | B41044A8476M.pdf | |
| CC0805CRNPO9BN1R0 | 1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805CRNPO9BN1R0.pdf | |
| CGA5K3X7T2E154M130AA | 0.15µF 250V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5K3X7T2E154M130AA.pdf | |
| GQM2195C2A120JB01D | 12pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GQM2195C2A120JB01D.pdf | |
| C0603C0G1E0R3W030BF | 0.30pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1E0R3W030BF.pdf |