| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6982V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 69.8K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6982V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6982V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 69.8k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6982V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6982V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6982V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6982V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6982V.
| LLS1K562MELC | 5600µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1K562MELC.pdf | |
| UUD0J680MCL1GS | 68µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD0J680MCL1GS.pdf | |
| UPM1J820MPD1TD | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1J820MPD1TD.pdf | |
| 865250243004 | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 865250243004.pdf | |
| UKL1C330MDDANATA | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C330MDDANATA.pdf | |
| MAL203129339E3 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.38 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203129339E3.pdf | |
| MAL213655272E3 | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213655272E3.pdf | |
| TVA1310-E3 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1310-E3.pdf | |
| SLPX561M250E3P3 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX561M250E3P3.pdf | |
| ELXM421VSN101MP35S | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM421VSN101MP35S.pdf | |
| 827LMX200M2DE | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 303.3 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 827LMX200M2DE.pdf | |
| B43504B5227M7 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 610 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B5227M7.pdf | |
| B43640A5477M000 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | B43640A5477M000.pdf | |
| 450HXC330MEFCSN35X40 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 450HXC330MEFCSN35X40.pdf | |
| B43501A2188M67 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A2188M67.pdf |