| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6813V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 681K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6813V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6813V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 681k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6813V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6813V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6813V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6813V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6813V.
| USR1HR47MDD | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1HR47MDD.pdf | |
| ULV2W5R6MNL1GS | 5.6µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | ULV2W5R6MNL1GS.pdf | |
| UKL1C330MDDANATA | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C330MDDANATA.pdf | |
| AFC105M35B12T-F | 1µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 199 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC105M35B12T-F.pdf | |
| USP1C220MDD1TE | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1C220MDD1TE.pdf | |
| 16PX1000MEFCKG10X12.5 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 16PX1000MEFCKG10X12.5.pdf | |
| 200PX33MEFC10X20 | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 200PX33MEFC10X20.pdf | |
| ESMQ351ELL2R2MF11D | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ351ELL2R2MF11D.pdf | |
| MALREKB05JS468D00K | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05JS468D00K.pdf | |
| TVA1310.1 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1310.1.pdf | |
| B41607A7228M9 | 2200µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41607A7228M9.pdf | |
| MAL215887123E3 | 12000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 56 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215887123E3.pdf | |
| MAL215841123E3 | 12000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 46 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215841123E3.pdf | |
| B43511A4567M80 | 560µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 160 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A4567M80.pdf | |
| SMQ450VS561M30X50T2 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 592 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMQ450VS561M30X50T2.pdf |