| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6811V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.81K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6811V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6811V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.81k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6811V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6811V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6811V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6811V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6811V.
| UVR1V470MDD1TA | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1V470MDD1TA.pdf | |
| EEU-FR0J682S | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR0J682S.pdf | |
| LGN2E561MELZ45 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2E561MELZ45.pdf | |
| UPA0J222MPD1TD | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA0J222MPD1TD.pdf | |
| 860160574014 | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160574014.pdf | |
| EEU-FR1J471B | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1J471B.pdf | |
| EEU-EE2E820S | 82µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EE2E820S.pdf | |
| SLP221M400E5P3 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.508 Ohm 3000 Hrs @ 105°C | SLP221M400E5P3.pdf | |
| USP1H4R7MDD1TE | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1H4R7MDD1TE.pdf | |
| MAL213473101E3 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL213473101E3.pdf | |
| EKYA250ELL681MJ16S | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKYA250ELL681MJ16S.pdf | |
| AVS226M63E16T-F | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 13.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS226M63E16T-F.pdf | |
| SLP561M180A7P3 | 560µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP561M180A7P3.pdf | |
| 380LQ182M180J052 | 1800µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ182M180J052.pdf | |
| 53D692G016HJ6 | 6900µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 73 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 53D692G016HJ6.pdf |