| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6810V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 681 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6810V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6810V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 681 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6810V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6810V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6810V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6810V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6810V.
| ECA-1VHG472 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1VHG472.pdf | |
| UWJ1C100MCL1GB | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWJ1C100MCL1GB.pdf | |
| ALS30A222MF400 | 2200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 62 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A222MF400.pdf | |
| USH1C221MHD | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USH1C221MHD.pdf | |
| UUN2A470MNQ1MS | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN2A470MNQ1MS.pdf | |
| 380LQ331M400K032 | SNAPMOUNTS | 380LQ331M400K032.pdf | |
| MAL215776689E3 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 2.8 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215776689E3.pdf | |
| 400VXR220MEFCSN25X45 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | 400VXR220MEFCSN25X45.pdf | |
| 381LX122M160J452 | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX122M160J452.pdf | |
| MAL212316479E3 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.5 Ohm 20000 Hrs @ 125°C | MAL212316479E3.pdf | |
| E91F351VNT222MUA5T | 2200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 49 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F351VNT222MUA5T.pdf | |
| HR101R512U055AC2B | ALUM-SCREW TERMINAL | HR101R512U055AC2B.pdf | |
| TCG252U010N1C | 2500µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 171 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TCG252U010N1C.pdf | |
| B41042A4567M | 560µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A4567M.pdf | |
| B41828A5226M | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A5226M.pdf |