| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6651V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.65K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6651V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6651V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.65k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6651V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6651V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6651V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6651V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6651V.
| MAL202116102E3 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 220 mOhm 8000 Hrs @ 85°C | MAL202116102E3.pdf | |
| UPA1C821MPD6TD | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA1C821MPD6TD.pdf | |
| 100SEV33M10X10.5 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 100SEV33M10X10.5.pdf | |
| 50YXG22MEFCT15X11 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 50YXG22MEFCT15X11.pdf | |
| EGPD500ELL162MU35H | 1600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 35 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD500ELL162MU35H.pdf | |
| ESMG100ELL103MN25S | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG100ELL103MN25S.pdf | |
| E36D351HPN261TA79N | 260µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D351HPN261TA79N.pdf | |
| E36D750HPN903TEE3N | 90000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D750HPN903TEE3N.pdf | |
| 381LQ181M450J042 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.013 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ181M450J042.pdf | |
| C0805C226M8PAC7800 | 22µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C226M8PAC7800.pdf | |
| GRT31CC81E335ME01L | 3.3µF 25V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRT31CC81E335ME01L.pdf | |
| C2012NP02E822J125AA | 8200pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012NP02E822J125AA.pdf | |
| GJM1555C1H1R0BB01J | 1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H1R0BB01J.pdf | |
| CC0603JRNPO9BN241 | 240pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603JRNPO9BN241.pdf | |
| K561M10X7RF5UH5 | 560pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K561M10X7RF5UH5.pdf |