| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6650V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 665 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6650V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6650V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 665 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6650V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6650V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6650V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6650V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6650V.
| EEU-FC1J152 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J152.pdf | |
| MALREKA00BA333DL0K | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 800 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00BA333DL0K.pdf | |
| 50YXG1800MEFCGC18X31.5 | 1800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 50YXG1800MEFCGC18X31.5.pdf | |
| 400QXW100MEFC14.5X35 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400QXW100MEFC14.5X35.pdf | |
| B43305F2687M60 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2687M60.pdf | |
| MAL216346331E3 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 680 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216346331E3.pdf | |
| MAL209675222E3 | 2200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 146 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209675222E3.pdf | |
| UPW2D220MPH | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2D220MPH.pdf | |
| GJM1555C1HR40BB01D | 0.40pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1HR40BB01D.pdf | |
| C1608X7S0G106M080AB | 10µF 4V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X7S0G106M080AB.pdf | |
| C317C390J2G5TA7301 | 39pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm) | C317C390J2G5TA7301.pdf | |
| C320C272J1G5TA | 2700pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) | C320C272J1G5TA.pdf | |
| K563M10X7RF5UL2 | 0.056µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K563M10X7RF5UL2.pdf | |
| CC0805KRX7RYBB561 | 560pF 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805KRX7RYBB561.pdf | |
| C0603C182J8RACTU | 1800pF 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C182J8RACTU.pdf |