| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF64R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 64.9 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF64R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF64R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 64.9 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF64R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF64R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF64R9V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF64R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF64R9V.
| EEE-1AA101SP | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1AA101SP.pdf | |
| PSU10815 | 108µF 125V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU10815.pdf | |
| UKL0J103MHD | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL0J103MHD.pdf | |
| UKA1C682MHD | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1C682MHD.pdf | |
| EKYB100ELL103MMN3S | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKYB100ELL103MMN3S.pdf | |
| USP1H3R3MDD1TE | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1H3R3MDD1TE.pdf | |
| B41896C6687M | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 186 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C | B41896C6687M.pdf | |
| 672D227H040EK5D | 220µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D227H040EK5D.pdf | |
| TVA1513E | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1513E.pdf | |
| B43564C4158M | 1500µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 93 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564C4158M.pdf | |
| B43564B4109M3 | 10000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564B4109M3.pdf | |
| UWT1H4R7MCR1GB | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1H4R7MCR1GB.pdf | |
| RDER73A223K3M1H03A | 0.022µF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) | RDER73A223K3M1H03A.pdf | |
| GRT188R61A225ME13D | 2.2µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRT188R61A225ME13D.pdf | |
| C1210C102KGRACTU | 1000pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C102KGRACTU.pdf |