| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6493V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 649K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6493V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6493V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 649k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6493V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6493V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6493V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6493V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6493V.
| EEE-HD1A221AP | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-HD1A221AP.pdf | |
| URZ0J471MPD1TD | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ0J471MPD1TD.pdf | |
| EMLA160ADA471MHA0G | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA160ADA471MHA0G.pdf | |
| MALREKE00AA233FL0K | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.823 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA233FL0K.pdf | |
| MAL214232109E3 | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214232109E3.pdf | |
| B41888C7277M | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 116 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C7277M.pdf | |
| B41858C8227M | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 199 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C8227M.pdf | |
| EMVE100ADA102MJA0G | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE100ADA102MJA0G.pdf | |
| ELXV350ELL102MK30S | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV350ELL102MK30S.pdf | |
| EKMH101VSN821MQ25S | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 303 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VSN821MQ25S.pdf | |
| LLS2V391MELB | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2V391MELB.pdf | |
| MAL205854682E3 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 61 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205854682E3.pdf | |
| 500D688M6R3GK2 | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D688M6R3GK2.pdf | |
| E81D501VNN221MA35T | CAP ALUM 220UF 500V RADIAL | E81D501VNN221MA35T.pdf | |
| 80D332P050KB2DE3 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 79 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 80D332P050KB2DE3.pdf |