| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6491V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.49K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6491V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6491V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.49k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6491V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6491V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6491V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6491V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6491V.
| PEG226HJ4330QE1 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 34 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 150°C | PEG226HJ4330QE1.pdf | |
| EEA-GA1A680 | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1A680.pdf | |
| UPJ2A470MPD1TD | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2A470MPD1TD.pdf | |
| 63LSQ6800MNB36X50 | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C | 63LSQ6800MNB36X50.pdf | |
| UCB1H101MNL1GS | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCB1H101MNL1GS.pdf | |
| 450MXG270MEFCSN35X30 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXG270MEFCSN35X30.pdf | |
| MAL209773479E6 | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209773479E6.pdf | |
| 108SMH6R3M | ELECTROLYTIC | 108SMH6R3M.pdf | |
| E81D401VNN121MQ30T | CAP ALUM 120UF 400V RADIAL | E81D401VNN121MQ30T.pdf | |
| B43504J2108M7 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504J2108M7.pdf | |
| B43501F2188M87 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501F2188M87.pdf | |
| 601D667G020HE2 | 660µF 20V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D667G020HE2.pdf | |
| E91F451VNT821MU65T | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 112 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F451VNT821MU65T.pdf | |
| MAL210687154E3 | 150000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210687154E3.pdf | |
| UHZ1A222MPM | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHZ1A222MPM.pdf |