| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF63R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 63.4 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF63R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF63R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 63.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF63R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF63R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF63R4V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF63R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF63R4V.
| LGN2W561MELC50 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2W561MELC50.pdf | |
| B43310A5398M | 3900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 49 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43310A5398M.pdf | |
| 860020372001 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020372001.pdf | |
| 63YXJ10MT15X11 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63YXJ10MT15X11.pdf | |
| EKMA160ETD220ME07D | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMA160ETD220ME07D.pdf | |
| ESMG630ETC100ME11D | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG630ETC100ME11D.pdf | |
| SK2R2M200ST | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 90.47 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK2R2M200ST.pdf | |
| MAL213435479E3 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL213435479E3.pdf | |
| EKMG160ELL472MK35S | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG160ELL472MK35S.pdf | |
| UPA1C682MHD | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1C682MHD.pdf | |
| B43540A9397M87 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9397M87.pdf | |
| 382LX122M450B082V | 1200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX122M450B082V.pdf | |
| MLP283M7R5EA0A | 28000µF 7.5V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP283M7R5EA0A.pdf | |
| B43041B9476M | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B43041B9476M.pdf | |
| GRM31CR60J476KE19L | 47µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31CR60J476KE19L.pdf |