| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6343V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 634K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6343V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6343V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 634k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6343V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6343V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6343V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6343V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6343V.
| ESW477M016AG4AA | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 85 mOhm @ 100kHz 4000 Hrs @ 105°C | ESW477M016AG4AA.pdf | |
| EEU-FC1A272 | 2700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A272.pdf | |
| UVR0J103MHD1TN | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J103MHD1TN.pdf | |
| 381LX101M400J022 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.989A @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX101M400J022.pdf | |
| UHE1E221MPD1TD | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1E221MPD1TD.pdf | |
| 10NSEV10M4X5.5 | 10µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 10NSEV10M4X5.5.pdf | |
| MAL204854682E3 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204854682E3.pdf | |
| ELXM421VSN560MP25S | 56µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM421VSN560MP25S.pdf | |
| ESMM401VNN101MQ25T | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ESMM401VNN101MQ25T.pdf | |
| EKMH500VSN682MR40W | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VSN682MR40W.pdf | |
| MAL215786271E3 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 860 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215786271E3.pdf | |
| ELXS251VSN122MA35S | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS251VSN122MA35S.pdf | |
| B43511A567M7 | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 270 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A567M7.pdf | |
| B43564A228M | 2200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals | B43564A228M.pdf | |
| B43564E2688M7 | 6800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564E2688M7.pdf |