| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6342V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 63.4K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6342V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6342V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 63.4k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6342V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6342V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6342V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6342V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6342V.
| MAL202114472E3 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 100 mOhm 8000 Hrs @ 85°C | MAL202114472E3.pdf | |
| LGU2C182MELB | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2C182MELB.pdf | |
| MAL215956689E3 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.6 Ohm 5000 Hrs @ 105°C | MAL215956689E3.pdf | |
| URS2D101MHD1TN | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2D101MHD1TN.pdf | |
| SN100M010ST | 10µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 26.54 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN100M010ST.pdf | |
| AFK476M16C12T-F | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK476M16C12T-F.pdf | |
| 517D336M050AA7KE3 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D336M050AA7KE3.pdf | |
| ESMH451VNN101MQ25W | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.486 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH451VNN101MQ25W.pdf | |
| EKMH630VSN392MR35S | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 64 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH630VSN392MR35S.pdf | |
| MAL209337391E3 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 420 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MAL209337391E3.pdf | |
| C0805C180J1GACTU | 18pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C180J1GACTU.pdf | |
| C1206C685K9PACTU | 6.8µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C685K9PACTU.pdf | |
| FG26X7R2A154KNT06 | 0.15µF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FG26X7R2A154KNT06.pdf | |
| GCJ21AR72E682KXJ1D | 6800pF 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCJ21AR72E682KXJ1D.pdf | |
| GRM1555C1H1R8BA01J | 1.8pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H1R8BA01J.pdf |