| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6341V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.34K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6341V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6341V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.34k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6341V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6341V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6341V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6341V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6341V.
| EEU-FC1C271 | 270µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C271.pdf | |
| UBT2G330MHD1TN | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT2G330MHD1TN.pdf | |
| UHD1V681MHD1TO | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHD1V681MHD1TO.pdf | |
| EKXJ251ELL470MJ25S | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ251ELL470MJ25S.pdf | |
| MAL214060471E3 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214060471E3.pdf | |
| ESMQ351ELL101MMN3S | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ351ELL101MMN3S.pdf | |
| EKMQ161VSN821MP35S | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ161VSN821MP35S.pdf | |
| B43305B9337M87 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9337M87.pdf | |
| B43504E2128M60 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2128M60.pdf | |
| MAL212325229 | 22µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 13 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212325229.pdf | |
| B43508A2278M60 | 2700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 45 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2278M60.pdf | |
| CGS303T200X8L | 30000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS303T200X8L.pdf | |
| UHE2A331MHT | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE2A331MHT.pdf | |
| B41821A6336M8 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A6336M8.pdf | |
| GRM033R71A472KA01D | 4700pF 10V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R71A472KA01D.pdf |