| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6203V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 620K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6203V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6203V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 620k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6203V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6203V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6203V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6203V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6203V.
| UKL1C150MDD1TD | 15µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C150MDD1TD.pdf | |
| EEE-HA1H2R2R | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1H2R2R.pdf | |
| EEE-TK1E221P | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 200 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C | EEE-TK1E221P.pdf | |
| 383LX821M400B052VS | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 202 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 383LX821M400B052VS.pdf | |
| 450BXF22M18X16 | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 450BXF22M18X16.pdf | |
| 335AVD050MCR | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 60.29 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 335AVD050MCR.pdf | |
| USR1HR22MDD | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1HR22MDD.pdf | |
| 25PX47MEFCT15X11 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25PX47MEFCT15X11.pdf | |
| MAL203838229E3 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 85°C | MAL203838229E3.pdf | |
| 277LBB250M2BD | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 614.02 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 277LBB250M2BD.pdf | |
| B43305E2277M60 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 470 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2277M60.pdf | |
| B43540A5127M87 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 810 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5127M87.pdf | |
| MAL209327471E3 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MAL209327471E3.pdf | |
| MAL216256473E3 | 47000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 18 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216256473E3.pdf | |
| E36D101LPN393TEB7N | 39000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN393TEB7N.pdf |