| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6200V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 620 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6200V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6200V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 620 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6200V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6200V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6200V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6200V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6200V.
| EEE-HA1C331UP | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1C331UP.pdf | |
| UMW1H100MDD1TP | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1H100MDD1TP.pdf | |
| ESH476M016AC3AA | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ESH476M016AC3AA.pdf | |
| MALREKA00DD422C00K | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 170 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00DD422C00K.pdf | |
| UPS2F330MHD | 33µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2F330MHD.pdf | |
| 827LBA100M2BC | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 404.36 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 827LBA100M2BC.pdf | |
| SLPX123M025E1P3 | 12000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX123M025E1P3.pdf | |
| MAL213846682E3 | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 68 mOhm @ 100kHz 10000 Hrs @ 105°C | MAL213846682E3.pdf | |
| 338CKH016M | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 338CKH016M.pdf | |
| 250BXA10MEFCT810X20 | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 250BXA10MEFCT810X20.pdf | |
| CGA3E1X7S1C225K080AE | 2.2µF 16V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E1X7S1C225K080AE.pdf | |
| CL03C7R5BA3GNNC | 7.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CL03C7R5BA3GNNC.pdf | |
| RDE5C1H222J0S1H03A | 2200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RDE5C1H222J0S1H03A.pdf | |
| GRM31CR71E106MA12L | 10µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31CR71E106MA12L.pdf | |
| C1608C0G1H150J/10 | 15pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G1H150J/10.pdf |