| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6191V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.19K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6191V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6191V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.19k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6191V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6191V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6191V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6191V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6191V.
| EEU-FC1E332S | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E332S.pdf | |
| UVZ2G2R2MPD1TD | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2G2R2MPD1TD.pdf | |
| UPW1E470MDD1TA | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1E470MDD1TA.pdf | |
| 50YXM33MEFCTA6.3X11 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXM33MEFCTA6.3X11.pdf | |
| 25YXM100MEFCTA6.3X11 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXM100MEFCTA6.3X11.pdf | |
| ESMG201ELL330MJ20S | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG201ELL330MJ20S.pdf | |
| EMVY100ADA102MJA0G | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVY100ADA102MJA0G.pdf | |
| UCL1H101MNL1GS | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1H101MNL1GS.pdf | |
| B43821F2336M | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | B43821F2336M.pdf | |
| 25YXG1000MEFCGC16X16 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25YXG1000MEFCGC16X16.pdf | |
| ELBG350ELL182AL20S | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELBG350ELL182AL20S.pdf | |
| UUJ0J472MNQ1ZD | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ0J472MNQ1ZD.pdf | |
| 50MXC4700MEFCSN30X25 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 50MXC4700MEFCSN30X25.pdf | |
| MALIEYN07BD527E02K | 27000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 28 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BD527E02K.pdf | |
| 604D531G050HJ7 | 530µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads | 604D531G050HJ7.pdf |