| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF6190V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 619 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF6190V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF6190V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 619 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF6190V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF6190V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF6190V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF6190V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF6190V.
| ECA-1HM330 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1HM330.pdf | |
| UPW1V331MPD1TD | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1V331MPD1TD.pdf | |
| LNU2H182MSEG | 1800µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2H182MSEG.pdf | |
| LNC2W822MSEJ | 8200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2W822MSEJ.pdf | |
| 10ZLJ680M8X16 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10ZLJ680M8X16.pdf | |
| UBT1J470MPD | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | UBT1J470MPD.pdf | |
| ELBG250ELL222AL20S | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELBG250ELL222AL20S.pdf | |
| UVY2V470MHD | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2V470MHD.pdf | |
| EKMM161VSN122MA30S | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM161VSN122MA30S.pdf | |
| 477LBB350M2DF | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 529.11 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 477LBB350M2DF.pdf | |
| 337LMB450M2EF | ELECTROLYTIC | 337LMB450M2EF.pdf | |
| B41605B8278M8 | 2700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 21 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605B8278M8.pdf | |
| ECO-S1KA472EA | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1KA472EA.pdf | |
| EET-HC2E391HF | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 425 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2E391HF.pdf | |
| CL10B101KB8NNNC | 100pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B101KB8NNNC.pdf |