| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF60R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 60.4 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF60R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF60R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 60.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF60R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF60R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF60R4V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF60R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF60R4V.
| LGX2G471MELC35 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2G471MELC35.pdf | |
| MAL213835101E3 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.5 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213835101E3.pdf | |
| UPM2G100MHD1TO | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2G100MHD1TO.pdf | |
| 25ZLG22MEFCT55X7 | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25ZLG22MEFCT55X7.pdf | |
| AVES225M50B12T-F | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90.4 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AVES225M50B12T-F.pdf | |
| MAL201353331E3 | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201353331E3.pdf | |
| ULD2W8R2MPD | 8.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | ULD2W8R2MPD.pdf | |
| UFG0J222MHM | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG0J222MHM.pdf | |
| 568KXM6R3M | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 65.1 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 568KXM6R3M.pdf | |
| 511D397M010CC4D | 390µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 511D397M010CC4D.pdf | |
| B41696C5338Q7 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 38 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 125°C | B41696C5338Q7.pdf | |
| B43501A3567M82 | 560µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 120 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A3567M82.pdf | |
| C0402C103J5RACTU | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C103J5RACTU.pdf | |
| C1005C0G1H220F050BA | 22pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005C0G1H220F050BA.pdf | |
| GCM216R71H223KA37D | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCM216R71H223KA37D.pdf |