| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF57R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 57.6 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF57R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF57R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 57.6 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF57R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF57R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF57R6V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF57R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF57R6V.
| UPW2W010MPD | 1µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2W010MPD.pdf | |
| EXV337M025A9PAA | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EXV337M025A9PAA.pdf | |
| UPM1K151MHD6TN | 150µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1K151MHD6TN.pdf | |
| UUB1V330MCL1GS | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 125°C | UUB1V330MCL1GS.pdf | |
| 10YXJ220MTA5X11 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10YXJ220MTA5X11.pdf | |
| UKL2A010KDD1TA | 1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A010KDD1TA.pdf | |
| MAL203125151E3 | 150µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.7 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203125151E3.pdf | |
| 30D206G016BB6A | 20µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D206G016BB6A.pdf | |
| MAL202118152E3 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 122 mOhm 8000 Hrs @ 85°C | MAL202118152E3.pdf | |
| LKS1E682MESB | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1E682MESB.pdf | |
| SLP122M220H7P3 | 1200µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP122M220H7P3.pdf | |
| LPX122M250H4P3 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX122M250H4P3.pdf | |
| MLP201M420EA0C | 200µF 420V Aluminum Capacitors FlatPack 882 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP201M420EA0C.pdf | |
| EEV-FK1H100UR | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1H100UR.pdf | |
| KY50VB561M12X25LL | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | KY50VB561M12X25LL.pdf |