| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF5363V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 536K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF5363V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF5363V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 536k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF5363V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF5363V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF5363V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF5363V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF5363V.
| LGU2C272MELC | 2700µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2C272MELC.pdf | |
| UFW2A2R2MDD1TD | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW2A2R2MDD1TD.pdf | |
| UVZ2AR47MDD1TD | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2AR47MDD1TD.pdf | |
| EKZN101ELL330MHB5D | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKZN101ELL330MHB5D.pdf | |
| 16ZLS680MEFC8X16 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 16ZLS680MEFC8X16.pdf | |
| LGNW6681MELC50 | 680µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGNW6681MELC50.pdf | |
| 63LSQ10000MNB36X83 | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C | 63LSQ10000MNB36X83.pdf | |
| UCYW6330MHD3 | 33µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCYW6330MHD3.pdf | |
| EKY-250ETD221MHB5D | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKY-250ETD221MHB5D.pdf | |
| UFG1K330MPM | 33µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1K330MPM.pdf | |
| AFK157M50G24B-F | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 180 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK157M50G24B-F.pdf | |
| MAL213631681E3 | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213631681E3.pdf | |
| MAL215772821E3 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 290 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215772821E3.pdf | |
| KZE50VB681M12X30LL | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | KZE50VB681M12X30LL.pdf | |
| UTM1C220MPD1TA | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UTM1C220MPD1TA.pdf |