| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF5233V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 523K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF5233V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF5233V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 523k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF5233V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF5233V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF5233V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF5233V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF5233V.
| UFG1H3R3MDM1TD | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1H3R3MDM1TD.pdf | |
| UFG1H102MHM | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1H102MHM.pdf | |
| USW1C470MDD1TE | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1C470MDD1TE.pdf | |
| 6.3YXG680MEFCT78X11.5 | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 6.3YXG680MEFCT78X11.5.pdf | |
| 63ZL180MEFCT810X20 | 180µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 63ZL180MEFCT810X20.pdf | |
| EKY-250ETE102MK20S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-250ETE102MK20S.pdf | |
| UKL1A152KHD | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A152KHD.pdf | |
| UUJ1E471MNQ1MS | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1E471MNQ1MS.pdf | |
| 380LQ681M160H022 | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ681M160H022.pdf | |
| B41252A6129M | 12000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252A6129M.pdf | |
| MAL205877222E3 | 2200µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 87 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205877222E3.pdf | |
| E36D451HPN312TEM9N | 3100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D451HPN312TEM9N.pdf | |
| CGS782T200W4C | 7800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS782T200W4C.pdf | |
| EET-HC2V471EA | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 353 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2V471EA.pdf | |
| C1210C476M9PACTU | 47µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C476M9PACTU.pdf |