| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4873V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 487K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4873V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4873V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 487k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4873V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4873V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4873V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4873V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4873V.
| UVR2W220MHD | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2W220MHD.pdf | |
| UHW1C562MHD | 5600µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1C562MHD.pdf | |
| 100PX10MEFCTA5X11 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 100PX10MEFCTA5X11.pdf | |
| URS1HR47MDD1TA | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1HR47MDD1TA.pdf | |
| 517D227M016BB6AE3 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D227M016BB6AE3.pdf | |
| UCY2W100MPDANA | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2W100MPDANA.pdf | |
| B43888C4226M | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can | B43888C4226M.pdf | |
| EKMH101VSN222MR40S | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 113 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VSN222MR40S.pdf | |
| 16VXG22000MEFCSN25X50 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 16VXG22000MEFCSN25X50.pdf | |
| 381LX122M180K042 | 1200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX122M180K042.pdf | |
| B43508E2827M82 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2827M82.pdf | |
| B43601A9477M62 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9477M62.pdf | |
| E36D451LPN391TC54N | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D451LPN391TC54N.pdf | |
| HES401G450V3L | 400µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 203 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | HES401G450V3L.pdf | |
| EET-HC2V331DA | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 502 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2V331DA.pdf |