| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4870V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 487 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4870V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4870V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 487 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4870V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4870V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4870V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4870V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4870V.
| EKY-250ELL681MK15S | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-250ELL681MK15S.pdf | |
| UPW2A2R2MDD | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW2A2R2MDD.pdf | |
| EKZN630ELL271MK16S | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN630ELL271MK16S.pdf | |
| ESMH630VSN472MQ40T | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH630VSN472MQ40T.pdf | |
| EFL-500ELL1R0MD05D | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-500ELL1R0MD05D.pdf | |
| URZ1E222MHD1TN | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1E222MHD1TN.pdf | |
| ELXV350ETD221MJ16S | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV350ETD221MJ16S.pdf | |
| 516D226M035JL6AE3 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D226M035JL6AE3.pdf | |
| EKZE350ETD681MK20S | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE350ETD681MK20S.pdf | |
| B41690A8307Q9 | 300µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 260 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41690A8307Q9.pdf | |
| SLP332M080C4P3 | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 101 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP332M080C4P3.pdf | |
| ESMM201VSN222MA45W | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 113 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM201VSN222MA45W.pdf | |
| B43505A5227M67 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 620 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A5227M67.pdf | |
| E32D800HPN472MA67M | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 31.7 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D800HPN472MA67M.pdf | |
| HVMLS401M100EK0A | 400µF 100V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS401M100EK0A.pdf |