| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4753V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 475K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4753V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4753V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 475k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4753V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4753V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4753V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4753V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4753V.
| LLS2V102MELC | 1000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2V102MELC.pdf | |
| ESMQ401VSN121MP25S | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ401VSN121MP25S.pdf | |
| LAQ2P101MELZ20 | 100µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2P101MELZ20.pdf | |
| 861111484017 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861111484017.pdf | |
| 50YXJ22MCE5X11 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXJ22MCE5X11.pdf | |
| MALREKB00AA247FM0K | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.95 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA247FM0K.pdf | |
| UES0J101MPM1TA | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES0J101MPM1TA.pdf | |
| ECA-2CHG220B | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2CHG220B.pdf | |
| ULR2D120MNL1GS | 12µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | ULR2D120MNL1GS.pdf | |
| 200PK220MEFC16X31.5 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 200PK220MEFC16X31.5.pdf | |
| AEB106M2GP44B-F | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB106M2GP44B-F.pdf | |
| EKMH250VSN223MA35S | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 23 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH250VSN223MA35S.pdf | |
| 338LBB100M2CH | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75.36 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 338LBB100M2CH.pdf | |
| EKMH251VNN681MR40S | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 244 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH251VNN681MR40S.pdf | |
| B43740A9478M7 | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C | B43740A9478M7.pdf |