| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4751V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.75K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4751V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4751V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.75k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4751V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4751V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4751V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4751V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4751V.
| EMHJ350ADA470MF80G | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 450 mOhm 2000 Hrs @ 125°C | EMHJ350ADA470MF80G.pdf | |
| EKZN800ELL820MH20D | 82µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | EKZN800ELL820MH20D.pdf | |
| AVE476M50F24T-F | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3.53 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE476M50F24T-F.pdf | |
| 106CKH250M | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 24.868 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 106CKH250M.pdf | |
| EKMM421VNN121MA20T | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM421VNN121MA20T.pdf | |
| B43508D2827M87 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508D2827M87.pdf | |
| 53D102F050GE6 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D102F050GE6.pdf | |
| MAL205674683E3 | 68000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 28 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205674683E3.pdf | |
| MALIEYH07CD510J02K | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 45 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07CD510J02K.pdf | |
| E36D750LPN103QCE3M | 10000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D750LPN103QCE3M.pdf | |
| ERWF401LGC272MCD0M | 2700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERWF401LGC272MCD0M.pdf | |
| MLS473M5R0EB1C | 47000µF 5V Aluminum Capacitors FlatPack 30 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS473M5R0EB1C.pdf | |
| MZA50VC22RMD61TP | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | MZA50VC22RMD61TP.pdf | |
| RDE5C1H103J1P1H03B | 10000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm) | RDE5C1H103J1P1H03B.pdf | |
| EMK212B7105KGHT | 1µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | EMK212B7105KGHT.pdf |