| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4750V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 475 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4750V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4750V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 475 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4750V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4750V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4750V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4750V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4750V.
| 383LX473M050B082VS | 47000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 14 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 383LX473M050B082VS.pdf | |
| UPJ1A472MHD | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A472MHD.pdf | |
| 860130875007 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 860130875007.pdf | |
| UHE0J682MHD6 | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE0J682MHD6.pdf | |
| B43255A9127M | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | B43255A9127M.pdf | |
| LLS1C273MELC | 27000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1C273MELC.pdf | |
| B41041B4227M | 220µF Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041B4227M.pdf | |
| C2012X5R1C106K085AC | 10µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X5R1C106K085AC.pdf | |
| C0603X7R1E152K030BA | 1500pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X7R1E152K030BA.pdf | |
| C1608CH1H330J080AA | 33pF 50V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608CH1H330J080AA.pdf | |
| CC0402BRNPO9BN5R0 | 5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402BRNPO9BN5R0.pdf | |
| K120K10C0GF5TL2 | 12pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K120K10C0GF5TL2.pdf | |
| CQ0603BRNPO9BN2R7 | 2.7pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CQ0603BRNPO9BN2R7.pdf | |
| VJ0402D560MLXAJ | 56pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D560MLXAJ.pdf | |
| VJ0805D5R1CLPAC | 5.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D5R1CLPAC.pdf |