| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF46R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 46.4 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF46R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF46R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 46.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF46R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF46R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF46R4V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF46R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF46R4V.
| 25YXM47MEFC5X11 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXM47MEFC5X11.pdf | |
| 381LX681M200K022 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX681M200K022.pdf | |
| EKMH500VSN123MA45T | 12000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 28 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VSN123MA45T.pdf | |
| EFL-250ELL680MH05G | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-250ELL680MH05G.pdf | |
| EEE-HB1A330R | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1A330R.pdf | |
| LNR1E474MSE | 470000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR1E474MSE.pdf | |
| UBY1H112MHL | 1100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 37 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 135°C | UBY1H112MHL.pdf | |
| ESMG160ELL103MMP1S | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG160ELL103MMP1S.pdf | |
| UPS2A220MPD1TA | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2A220MPD1TA.pdf | |
| EKZN6R3ELL182MJ16S | 1800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN6R3ELL182MJ16S.pdf | |
| ESMH800VNN222MQ30W | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 113 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VNN222MQ30W.pdf | |
| MALIEYN07BU468F02K | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 63 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BU468F02K.pdf | |
| B43540C2687M | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C2687M.pdf | |
| ELXM351VSN331MQ45S | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM351VSN331MQ45S.pdf | |
| UVZ2E471MRH | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2E471MRH.pdf |