| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4643V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 464K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4643V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4643V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 464k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4643V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4643V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4643V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4643V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4643V.
| EEE-FK1H100UR | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1H100UR.pdf | |
| UPJ1H180MDD1TD | 18µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1H180MDD1TD.pdf | |
| 860010780026 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010780026.pdf | |
| UKT1V100MDD1TD | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1V100MDD1TD.pdf | |
| UPJ2W4R7MHD1TO | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2W4R7MHD1TO.pdf | |
| 861141483007 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 861141483007.pdf | |
| EEU-FC1H101B | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H101B.pdf | |
| LGY1E103MELB30 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1E103MELB30.pdf | |
| 105SML050MD4Q5 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 105SML050MD4Q5.pdf | |
| EEU-FC2A100E | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can | EEU-FC2A100E.pdf | |
| EEU-FC2A220BJ | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A220BJ.pdf | |
| ECE-A1HN470UB | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HN470UB.pdf | |
| ESMG161ELL330MJ20S | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG161ELL330MJ20S.pdf | |
| B41505A6338M | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 56 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A6338M.pdf | |
| ESMH630VSN153MA63T | 15000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 15 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH630VSN153MA63T.pdf |