| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4641V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.64K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4641V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4641V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.64k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4641V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4641V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4641V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4641V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4641V.
| MALREKA00AA110LL0K | 1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 106 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00AA110LL0K.pdf | |
| UMW1C101MDD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1C101MDD.pdf | |
| MAL214096103E3 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214096103E3.pdf | |
| EKXJ451ELL820ML45S | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ451ELL820ML45S.pdf | |
| TVX2C331MDD | 330µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX2C331MDD.pdf | |
| 160MXC2200MEFCSN35X45 | 2200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 160MXC2200MEFCSN35X45.pdf | |
| 25LSW390000MEFC90X141 | 390000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 105°C | 25LSW390000MEFC90X141.pdf | |
| MVY6.3VC102MH10TP | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | MVY6.3VC102MH10TP.pdf | |
| CC0603KRX7R8BB473 | 0.047µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603KRX7R8BB473.pdf | |
| CGA3E3X5R0J335M080AB | 3.3µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E3X5R0J335M080AB.pdf | |
| 600S270GT250XT | 27pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 600S270GT250XT.pdf | |
| CGA3E2C0G1H122J080AD | 1200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2C0G1H122J080AD.pdf | |
| K152K10X7RF5TL2 | 1500pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K152K10X7RF5TL2.pdf | |
| GCM1885C2A1R5CA16D | 1.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GCM1885C2A1R5CA16D.pdf | |
| S509C25SL0P63K5R | 5pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc | S509C25SL0P63K5R.pdf |