| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4640V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 464 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4640V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4640V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 464 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4640V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4640V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4640V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4640V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4640V.
| 3186GE472M400MPC1 | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1500 Hrs @ 85°C | 3186GE472M400MPC1.pdf | |
| 865090242003 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | 865090242003.pdf | |
| EEV-HA2A100P | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-HA2A100P.pdf | |
| UVZ2AR22MDD1TA | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2AR22MDD1TA.pdf | |
| EKMA160ETD100MD07D | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMA160ETD100MD07D.pdf | |
| MALREKB05FG368J00K | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 200 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05FG368J00K.pdf | |
| MALREKA00JG468D00K | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00JG468D00K.pdf | |
| AFK686M2AH32VT-F | SMT-AL(V-CHIP) | AFK686M2AH32VT-F.pdf | |
| MAL205855472E3 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205855472E3.pdf | |
| B43505A9337M60 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A9337M60.pdf | |
| B43540A5277M2 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 390 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5277M2.pdf | |
| CGS123U010R2C | 12000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 34 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS123U010R2C.pdf | |
| SMG250VB221M20CLL | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMG250VB221M20CLL.pdf | |
| B41827B6336M | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827B6336M.pdf | |
| TMK063CG220JT-F | 22pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | TMK063CG220JT-F.pdf |