| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4533V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 453K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4533V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4533V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 453k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4533V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4533V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4533V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4533V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4533V.
| UVK2D100MPD1TD | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2D100MPD1TD.pdf | |
| EEV-TG1A152UQ | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 120 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1A152UQ.pdf | |
| LGY1C822MELZ30 | 8200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1C822MELZ30.pdf | |
| LNT2A154MSE | 150000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT2A154MSE.pdf | |
| UUT0G101MCL1GS | 100µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUT0G101MCL1GS.pdf | |
| UPM1V221MPD1TA | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1V221MPD1TA.pdf | |
| LKS1H222MESZ | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1H222MESZ.pdf | |
| EMVE160GDA332MMH0S | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE160GDA332MMH0S.pdf | |
| B43504A9277M67 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9277M67.pdf | |
| ELG477M450AT6AA | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 145 mOhm @ 20kHz 2000 Hrs @ 105°C | ELG477M450AT6AA.pdf | |
| HES172G450W4C | 1700µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 51 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | HES172G450W4C.pdf | |
| TC593 | 150µF 300V Aluminum Capacitors Axial, Can 360 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TC593.pdf | |
| UTS1HR33MDD | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1HR33MDD.pdf | |
| C0805C105J3RACTU | 1µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C105J3RACTU.pdf | |
| C0402CH1C060D020BC | 6pF 16V Ceramic Capacitor CH 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402CH1C060D020BC.pdf |