| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4530V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 453 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4530V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4530V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 453 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4530V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4530V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4530V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4530V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4530V.
| ESMG350ELL222ML25S | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG350ELL222ML25S.pdf | |
| EEE-TG1K100P | 10µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.3 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1K100P.pdf | |
| UWG1C101MCL1GS | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWG1C101MCL1GS.pdf | |
| LGY1H562MELB30 | 5600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1H562MELB30.pdf | |
| ECA-2CHG2R2B | 2.2µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2CHG2R2B.pdf | |
| ESMG160ELL470ME11D | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG160ELL470ME11D.pdf | |
| MAL214267228E3 | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214267228E3.pdf | |
| MAL214851102E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214851102E3.pdf | |
| B43698A5156Q7 | 15µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.4 Ohm @ 100Hz 7500 Hrs @ 105°C | B43698A5156Q7.pdf | |
| MAL215099015E3 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | MAL215099015E3.pdf | |
| B43254B1827M | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254B1827M.pdf | |
| 80D562P035JD2DE3 | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 80D562P035JD2DE3.pdf | |
| 601D337G040GE1 | 330µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D337G040GE1.pdf | |
| CGS902U075R3C | 9000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 36 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS902U075R3C.pdf | |
| C1206C270J5GACTU | 27pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C270J5GACTU.pdf |