| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4423V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 442K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4423V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4423V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 442k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4423V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4423V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4423V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4423V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4423V.
| EEE-TK1V102AM | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 75 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TK1V102AM.pdf | |
| URZ1C330MDD1TD | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1C330MDD1TD.pdf | |
| EKYB500ELL182MLP1S | 1800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB500ELL182MLP1S.pdf | |
| 225TTA250M | 2.2µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 150.715 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 225TTA250M.pdf | |
| UVZ2V100MPD1TD | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2V100MPD1TD.pdf | |
| UPM1C221MPD1TA | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1C221MPD1TA.pdf | |
| EEU-FC2A220BJ | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A220BJ.pdf | |
| LGY2Z681MELA | 680µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2Z681MELA.pdf | |
| 450USG220MEFCSN25X35 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USG220MEFCSN25X35.pdf | |
| E36D201LPN152TA79N | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D201LPN152TA79N.pdf | |
| TCG222U025J2L | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 98 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TCG222U025J2L.pdf | |
| B41041A7228M | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A7228M.pdf | |
| AVEK104M50B12T-F | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.321 kOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AVEK104M50B12T-F.pdf | |
| CC0805KRX7R9BB331 | 330pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805KRX7R9BB331.pdf | |
| K102J15C0GF5TL2 | 1000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K102J15C0GF5TL2.pdf |