| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4422V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 44.2K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4422V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4422V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 44.2k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4422V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4422V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4422V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4422V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4422V.
| UCD1H151MNL1GS | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UCD1H151MNL1GS.pdf | |
| EEU-ED2E221 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2E221.pdf | |
| 380LQ122M200K032 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ122M200K032.pdf | |
| URZ1H222MRD | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1H222MRD.pdf | |
| UBC1H331MNS1MS | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 150°C | UBC1H331MNS1MS.pdf | |
| UUX1V221MNL1GS | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUX1V221MNL1GS.pdf | |
| URZ0J101MDD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ0J101MDD.pdf | |
| MALREKE00AA310CM0K | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.52 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA310CM0K.pdf | |
| 35ML150MEFC8X9 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35ML150MEFC8X9.pdf | |
| 16ZLG470MEFC8X16 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 16ZLG470MEFC8X16.pdf | |
| UVY1H221MPD | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1H221MPD.pdf | |
| 16ZLK680MT78X20 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 16ZLK680MT78X20.pdf | |
| B43508E2397M87 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2397M87.pdf | |
| B43601A5227M82 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5227M82.pdf | |
| M39018/06-0140M | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/06-0140M.pdf |