| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4421V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.42K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4421V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4421V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.42k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4421V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4421V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4421V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4421V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4421V.
| ESK107M016AC3AA | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESK107M016AC3AA.pdf | |
| UPW1H180MDD1TD | 18µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1H180MDD1TD.pdf | |
| 225SML050MD4 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90.429 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 225SML050MD4.pdf | |
| 10YXG100MEFC5X11 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 10YXG100MEFC5X11.pdf | |
| UPM1A471MPD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1A471MPD.pdf | |
| 337CKS160MLAG | ELECTROLYTIC | 337CKS160MLAG.pdf | |
| UPM1V152MHD6 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1V152MHD6.pdf | |
| UHV1E332MHD | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1E332MHD.pdf | |
| MAL214064472E3 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214064472E3.pdf | |
| B43252D4227M | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252D4227M.pdf | |
| EKMH800VSN822MA63N | 8200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 30 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH800VSN822MA63N.pdf | |
| LPX391M350H3P3 | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX391M350H3P3.pdf | |
| B43501B2158M62 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 65 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B2158M62.pdf | |
| MLS332M060EB1D | 3300µF 60V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 44 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS332M060EB1D.pdf | |
| ECO-S1VP103EA | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1VP103EA.pdf |