| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4420V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 442 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4420V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4420V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 442 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4420V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4420V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4420V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4420V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4420V.
| UPW1V4R7MDD | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V4R7MDD.pdf | |
| UVK1J221MPD1TD | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1J221MPD1TD.pdf | |
| UVK1H102MHD1TO | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1H102MHD1TO.pdf | |
| 25SEV330M10X10.5 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 25SEV330M10X10.5.pdf | |
| EKY-160ELL472MLN3S | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-160ELL472MLN3S.pdf | |
| UCA2E470MHD1TO | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2E470MHD1TO.pdf | |
| UPS1A221MED1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1A221MED1TD.pdf | |
| MAL203836101E3 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 85°C | MAL203836101E3.pdf | |
| B41821A3477M | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 850 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B41821A3477M.pdf | |
| 350CFX3.3MEFCT810X16 | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 350CFX3.3MEFCT810X16.pdf | |
| MAL215370109E3 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MAL215370109E3.pdf | |
| ELXV101ELL680MJ25S | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV101ELL680MJ25S.pdf | |
| MALREKV05DE210X00K | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 26.5 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV05DE210X00K.pdf | |
| B43540A9107M62 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 640 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9107M62.pdf | |
| 100YXH820MEFCGC18X40 | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXH820MEFCGC18X40.pdf |