| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4323V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 432K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4323V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4323V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 432k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4323V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4323V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4323V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4323V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4323V.
| UVZ1A222MPD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1A222MPD.pdf | |
| LNR2A333MSE | 33000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR2A333MSE.pdf | |
| EEE-TC1C471P | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C | EEE-TC1C471P.pdf | |
| UPM0J272MHD1TO | 2700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM0J272MHD1TO.pdf | |
| AHA158M06G24T-F | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 400 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA158M06G24T-F.pdf | |
| MAL213658121E3 | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | MAL213658121E3.pdf | |
| ECA-1JHG102B | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1JHG102B.pdf | |
| 30D156M100CC2A | 15µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D156M100CC2A.pdf | |
| 25MXC15000MEFCSN25X45 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 25MXC15000MEFCSN25X45.pdf | |
| 420MXG390MEFCSN35X35 | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXG390MEFCSN35X35.pdf | |
| 53D8R2F450GE6 | 8.2µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D8R2F450GE6.pdf | |
| 36D563G010BE2B | 56000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D563G010BE2B.pdf | |
| CL10C180JB8NNNC | 18pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C180JB8NNNC.pdf | |
| CC0402MRX5R6BB225 | 2.2µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402MRX5R6BB225.pdf | |
| GR442QR73D101KW01L | 100pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) | GR442QR73D101KW01L.pdf |