| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43.2K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43.2k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4322V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4322V.
| UVK1C471MPD1TD | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1C471MPD1TD.pdf | |
| LNK2V392MSEG | 3900µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2V392MSEG.pdf | |
| 420MXK470MEFCSN30X40 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXK470MEFCSN30X40.pdf | |
| EEU-FC1H470B | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H470B.pdf | |
| 16YXJ220MTA6.3X11 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16YXJ220MTA6.3X11.pdf | |
| EMLA350ADA220MF61G | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA350ADA220MF61G.pdf | |
| B43851B2336M | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.6 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43851B2336M.pdf | |
| 35WA1000MEFCGC16X16 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 35WA1000MEFCGC16X16.pdf | |
| EKMG100ELL332MK20S | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG100ELL332MK20S.pdf | |
| B43501C2337M62 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 300 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C2337M62.pdf | |
| EKMH800VNN332MA30T | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH800VNN332MA30T.pdf | |
| MALIEYH07LD433J02K | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 109 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LD433J02K.pdf | |
| B43601G2687M | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601G2687M.pdf | |
| 250MXC1000MEFCSN35X35 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 250MXC1000MEFCSN35X35.pdf | |
| B43254A1278M | 2700µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254A1278M.pdf |